www.navet.com.tr
 
 T?rk?e / Turkish  ?nglizce / English       

ŞİRKETLER
SelJel
Sel Sanayi
CollaSel
Vateks
Tezmarin
Eser GGİ
Ejot Tezmak
Yıldız Vida
Rest
Tezman Sigorta
TFT Dış Ticaret
Teras Tarım
Novosan


SELJEL
Gıda

Sel Sanayi 50 yılı aşkın süredir kolajende edindiği tecrübe ve know-how ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sertifikalı sığır derilerini kullanarak %100 Sığır Gıda Jelatini , üretmektedir.  

Seljel, Balıkesir Gönen’de izlenebilirliği özel bilgisayar programı ile sağlanmış, Avrupa Birliği gıda normlarına uygun olarak özenle üretilmektedir. Üretime başlandıktan hemen sonra, Ekim 2010 tarihinde, Avrupa Birliğine akredite olmuş ve kalitesini dünyaya duyurmuştur. 

JELATİN NEDİR? 

Jelatin, hayvan deri ve/veya kemiklerinde bulunan kolajenin hidrolize edilmesiyle elde edilen saf bir proteindir. İçeriği %85-90 protein, %10-12 su ve %2-3 minerallerden oluşur ve 100 gramında yaklaşık 350-400 kcal beslenme değeri bulunmaktadır.

Avrupa Birliği Gıda Kodeksi ve Türk Gıda Kodeksinde katkı maddesi olarak kabul edilmeyen jelatin, insan vücudu için esansiyel olan triftopan hariç, tüm amino asitlerini içerir. Bu nedenle de gıda katkı maddelerine verilen E kodu, jelatine verilmemiştir.  

Jelatini benzersiz kılan en önemli özelliği termo-dönüşümlü jelleştirmesidir.

Isıya tabi tutulan jelatin bazlı bir üretim reçetesi sıvılaşır, soğutulduğunda ise jelleşir. Bu özellik çok hızlı bir şekilde gerçekleşir ve kalitede önemli değişiklikler olmaksızın tekrarlanabilir.

KULLANIM ALANLARI 

Jelatin, kıvam arttırma, jelleştirme, durultma, dengeleme, köpükleştirme, emülsiyon oluşumu ve stabilizasyon, film oluşumu gibi özelliklerinden ötürü gıda sektörünün çeşitli alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.  

Jelatin, ağırlıklı olarak şekerleme üreticileri tarafından yumuşak şekerleme, marshmallow, toffee tarzı şekerlemelerde kullanılır. Ayrıca, şarap ve meyve sularının durultulmasında, et ve süt ürünlerinde ve saf bir protein olduğu için sporcuların destek olarak kullandığı içecek ve gıda ürünlerinde kullanılır. 

SelJel 

SelJel, ülkemizde sıhhi koşullara uygun olarak kesilen sığır derilerinden A tipi ve B tipi olarak üretilmektedir. A Tipi hammaddenin asitle, B Tipi ise hammaddenin kireçle ön işleme tabii tutulduğunu gösterir.

SelJel, AB normlarına, EC no853/2004 ve EC No2073/2005 Yönetmeliklerine uygun olarak el değmeden üretilmektedir. Üretim fabrikaya gelen hammaddelerin kesilip ön işleme alınması ile başlar. Olgunlaşma döneminin ardından hammaddeler yıkanır, kaynatılır, üç farklı filtreden geçirilip, sterilize edilir. Sterilizasyon AB normlarının zorunlu kıldığı gibi UHT tekniği ile gerçekleştirilir. Sterilize edilen jelatin kurutmaya aktarılır ve kurutma işleminin ardından ara mamul olarak stoklanır. 

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda özel karışım listeleri hazırlanarak ihtiyaçlarını karşılayacak özel ürünler hazırlanır.

KALİTE ANLAYIŞIMIZ 

SelJel, üretimin birçok aşamasında dünyaca kabul görmüş ve onaylanmış standart yöntemler ile test edilmektedir. Fabrika laboratuarımızda kullanılan test metotları onaylanmış metotlardır. 

Üretim esnasında başlayan laboratuar testleri ara mamule ve nihai mamullere de uygulanır. Fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik laboratuarlarımızda tatbik edilen testler sonucunda uygunluğu teyit edilen ürünler müşterilerimize sevk edilir. 

Test standartlarımız, ürünümüzün uygunluğunu teyit ettiği gibi, kalitemizi de garanti etmemizi sağlamaktadır. Uygunluk ve kalite, SelJel’in vazgeçilmez iki önemli unsurudur. 
 
 

SELJEL JELATİN SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Merkez :
Hacı Ahmet Mahallesi, Irmak Caddesi,
DLP No.1/5,
34440 Beyoğlu
İSTANBUL TÜRKİYE

Tel :
+90 212 253 6240 PBX

Fax :
+90 212 253 77 78
+90 212 255 34 55

e-mail :
info@selsanayi.com

web :
www.seljel.comFabrika :
Kurtuluş Mahallesi
Yılmaz Çolpan Caddesi No:12
10900 GÖNEN
BALIKESİR TÜRKİYE

Tel:
+90 266 762 6544
+90 266 762 6545

Fax:
+90 0266 762 8310

 

 

Tezman Holding A.S. | Haci Ahmet Mahallesi, Irmak Caddesi, DLP No.1/5, 34440 Beyoglu, Istanbul / Turkiye


Tel : +90 212 253 6240 PBX | Fax : +90 212 253 7778 | e-mail : info@tezmanholding.com | Copyright © 2009 | designed by BilPark | powered by DoXBASE